hotele, hotele biznesowe, spa, noclegi

Hotel Bydgoszcz, Hotele Biznesowe, Spa, Noclegi - Najlepsze Oferty:

Hotel Planeta Charsznica - hotel Bydgoszcz

Miejscowość: Charsznica
Adres: Żarnowiecka 1
Region: małopolska
Kategoria: Hotel 2*; Biznes; Wesela;
Województwo: małopolskie

 

 

Bydgoszcz - miasto ciekawej historii

Bydgoszcz jest jednym z największych polskich miast, położonym w północnej części kraju. Miasto szczyci się pięknym, zielonym krajobrazem i stosunkowo ciekawą historią. Bydgoszcz uczestniczyła bowiem, w wielu wojnach polsko-krzyżackich. W 1409 roku Krzyżakom udało się zdobyć bydgoski zamek, jaki potem został odbity przez Władysława Jagiełłę. Ponadto, Kazimierz Jagiellończyk miał tutaj jedną ze swoich kwater wojennych. Ważnym z historycznego punktu widzenia jest fakt, że to właśnie tu podpisano bydgosko-welawskie traktaty, jakie stanowiły podstawę do uniezależnienia od Polski, Prus Książęcych. Potop szwedzki, w latach 1660-1665 przyniósł Bydgoszczy ogromne straty. Do roku 1815 miasto należało do Księstwa Warszawskiego i zostało ustanowione stolicą departamentu bydgoskiego. W 1920 po utracie, miasto wróciło do Polski. Współcześnie Bydgoszcz ma nam wiele do zaoferowania...  

Atrakcje i turystyka

Jeśli, jeszcze nigdy nie byłeś/ byłaś w Bydgoszczy, koniecznie musisz tu przyjechać! Piękne gotyckie budowle, szachulcowe spichlerze oraz bulwary, kskady rzeczne i nadbrzeża są najczęściej podziwianymi elementami miasta. Kanał Bydgoski - bardzo ważny z historycznego punktu widzenia, zielone tereny, mnóstwo parków, kwieciste rabaty na pewno powołają w Tobie nową energię do życia. Są to wprost wymarzone regiony do spokojnego spaceru z rodziną czy romantycznej randki. Godny polecenia jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku. Łączy przyrodę z infrastrukturą miejską. Miasto obfituje w historyczne place i ulice. Na terenie miasta znajdziemy aż 50 obiektów, wpisanych do wojewódzkiego rejestru zabytków.  

Dla kogo Bydgoszcz?

II wojna światowa pozostawiła wiele cennego dla miłośników militariów wojennych. W lasach na terenie zakładów chemicznych "Zachem" ulokowane są obiekty hitlerowskiej fabryki materiałów wybuchowych i elaboracji amunicji. W 2011 roku otwarto tutaj również Eksploseum, czyli skansen przemysłowej architektury III Rzeszy wraz z podziemną trasą. Po dziś dzień znajdują się tutaj liczne tunele oraz zamaskowane budynki, które na pewno zainteresują niejednego i małego i nieco starszego mężczyznę. Jeśli natomiast, jesteś pasjonatem architektury czy historii kościoła, świetnie trafiłeś! Odnajdziesz tu relikty architektoniczne sprzed 1800 roku. Zachwyt wzbudzają gotyckie świątynie takie jak: katedra św. Marcina i Mikołaja, kościół pobernardyński oraz kościół klarysek. Polecamy również, gmach kolegium jezuickiego sprzed XVII wieku. Panów na pewno zainteresuje pozostałość murów obronnych... Z resztą nie tylko panów! Młode kobiety i nastolatki uwielbiają pozować do zdjęć na ich tle! Jest to dobry wybór, również na ślubne sesje zdjęciowe. Miasto zdobione jest przez eleganckie stare kamienice. W jednej z nich, podobno codziennie ukazuje się postać słynnego z literatury i malarstwa, Pana Twardowskiego! Postać, na pewno byłaby niezłą atrakcją dla malucha i ciekawym wspomnieniem w przyszłości. Nam jednak, najbardziej do gustu przypadają pozostałości murów miejskich. Może brzmi to dość banalnie, ale... czyż stary ceglany mur obrośnięty winobluszczem z zieloną, trawiastą otoczką i krzakami róż, nie przywodzi na myśl baśni o królewnach, księżniczkach zamkniętych w wieży? Nawet jeśli, masz już swojego księcia, koniecznie musisz go tu zabrać! Niezapomniane widoki, wspaniałe przeżycia... Odpoczniesz od pracy, przygniatających Cię obowiązków, napijesz się kawy w jednym z najspokojniejszych i najbardziej zielonych polskich miast!

Dojazd

Jeśli, spodobała Ci się "wycieczka" po Bydgoszczy, musisz wiedzieć, że z łatwością dojedziesz tu autostradą A1, drogą nr 5, 10, 25, 80. Musisz też wiedzieć, że z łatwością dojedziesz tu np. pociągiem, a konkretnie linią TLK, jaka obecnie gwarantuje spore zniżki. Hotele, znajdują się stosunkowo blisko centrum i zapewniają wysokie standardy. Śmiało, zapewnij sobie odrobinę luksusu! W końcu na niego zasługujesz! Hotel "Zawisza", oddalony zaledwie o 3 km od centrum, oferuje eleganckie apartamenty z widokiem na miasto, dostępem do Internetu oraz telewizorem z płaskim ekranem LCD. Jeśli, planujesz zabrać ze sobą rodzinę w pełnym składzie, idealnie sprawdzi się hotel "Ikar", gdyż posiada także lodówkę w pokoju. Hotel Campanile to świetna opcja dla zapracowanych, zestresowanych, przemęczonych. Położony jest w pięknej, zielonej okolicy, z dala od gwaru i hałasu. Tutaj wypoczniesz i zregenerujesz swoje siły, a parkowe alejki wśród drzew i świeżego powietrza, rewelacyjnie Cię dotlenią. Wybierając się w tak zieloną, przyjazną okolicę, możesz też pomyśleć, o fitnessie, albo przynajmniej o rowerze. Hotel centrum zlokalizowany 3 km od ścisłego centrum zapewnia też siłownię i korty tenisowe. Pomyśl o tym, jeśli planujesz zabrać męża czy chłopaka, albo dzieci! Będą mieli się gdzie wyszaleć, za to Ty, zyskasz na smukłej, kobiecej sylwetce! Park Hotel umieszczony na Starym Mieście oferuje pokoje klimatyzowane, którymi nie pogardzisz na pewno w porze letniej! Na uwagę zasługuje także, zabytkowy Hotel Pod Orłem - czterogwiazdkowy z bezpłatnym dostępem do kosmetyków i wifi. W Bydgoszczy jest wiele hoteli, które z pewnością przypadną do gustu. Serdecznie zachęcamy do przejrzenia oferty hoteli w Bydgoszczy w naszym serwisie.

 

Polska >> Kujawsko-pomorskie >> Hotele Bydgoszcz