hotele, hotele biznesowe, spa, noclegi

Folwark Łękuk | Mazury

O FOLWARKU

Folwark Łękuk to tradycyjny mazurski folwark nad brzegiem jeziora, z tarasowo ułożonymi piętrami dworskiego parku i kompleksem budynków gospodarczych usytuowanych „w podkowę”. Położony jest w otulinie Puszczy Boreckiej, w niedalekiej odległości od Giżycka. Zabytkowe budynki folwarczne z XIX w. zaadaptowane zostały na stylowy hotel*** oferujący: 100 miejsc noclegowych w atrakcyjnie urządzonych pokojach i apartamentach, dwie sale konferencyjne i bankietowe, strefę SPA, restaurację „Ogień i woda” z tarasem i pięknym widokiem na jezioro, dodatkowe pokoje i przytulną salę kominkową w budynku Starego Spichlerza. Do Folwarku należy piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, wypożyczalnia sprzętu sportowego, boiska, plac zabaw, mini-golf. Wyjątkową atrakcją jest Łękucka Łaźnia. Do dyspozycji gości oddajemy również romantyczną tawernę „Pod Bocianem” – idealne miejsce na organizację biesiad na świeżym powietrzu. A w otoczeniu hotelu – park dworski, jezioro, las, pola i łąki…

O ŁĘKUCKICH ŁAŹNIACH

SPA w Folwarku Łękuk to wyjątkowe miejsce, utrzymane w folwarcznym stylu pięknych wnętrz i mazurskich mebli – pachnących naturalnym drewnem i aromatycznymi olejkami. Zapraszamy na zabiegi, terapie oraz kąpiele przy użyciu naturalnych składników, mające zbawienny wpływ na zdrowie. Goście zawitać mogą również do niespotykanej Łękuckiej Łaźni parowej z podgrzewanym stołem kaflowym do zabiegów i terapii wodnych. W Łaźni pielęgnujemy ciało, kojąc jednocześnie zmysły i uwalniając ukryte zasoby energii. Łaźnia Łękucka to miejsce regeneracji, odpoczynku, spotkań, a czasem i biesiadowania. Wypoczywalnia to wygodne łóżka, gdzie pomiędzy zabiegami, otuleni miękkim kocykiem, sącząc napar z ziół wyciszamy się.

ŁĘKUCKA ŁAŹNIA

Autorski pomysł na saunę, inspirowany tym, co w tradycji saunowania najbardziej nas zachwyca: bania ruska, hammam, łaźnie rzymskie… Kojące gorąco i naturalne chłodzenie, zabawa z wodą w różnych stanach skupienia, nacieranie, peeling, przemasowanie, ale nade wszystko okazja do spotkania towarzyskiego w niecodziennej atmosferze.

W Łękuckich Łaźniach stosujemy naturalne składniki, m.in. świeży, tłoczony na zimno w Łękuku olej rzepakowy, znany ze swych właściwości leczniczych, zdrowotnych i kosmetycznych. Złoto Mazur wylewa się na pola w maju, by po zbiorach stać się bogatym źródłem witamin i panaceum na przesuszone miejskim powietrzem skórę i włosy.

Holistyczny Wellness Folwarku Łękuk oparty ideowo na darach natury to:

 • Zabiegi w SPA: inspirowane ajurwedą, naturalne, słowiańskie, pielęgnacyjne, redukujące stres
 • Oczyszczające, relaksujące pobyty w Łękuckich Łaźniach
 • Zdrowe jedzenie z naszego ogrodu warzywno-ziołowego, z sadu, z lasu, od krów i pszczół naszych sąsiadów
 • Relaks, spokój i najczystsze powietrze w Polsce
 • Zdrowy sen z krochmalonej pościeli jak u babci
 • Czysta woda, jezioro Łękuk, rzeka Łaźna Struga 
 • Aktywności ruchowe: rower, jogging, nordic walking, piesze wędrówki, biegi terenowe na orientację, spływy kajakowe, siatkówkę plażową, narty biegowe, łyżwy, sanki, fitness, siłownię i wiele innych atrakcji
 • Biblioteka dobrej książki
 • Kino pozytywnych filmów
 • Warsztaty rozwoju osobistego
 • Spotkania towarzyskie, rozmowy, wspólne śpiewanie z gitarą przy ognisku
 • Rodzinny czas
 • Obcowanie z przyrodą- Puszcza Borecka

Dane Kontaktowe

Formularz kontaktowyRezerwacja
 
 

 
  

Folwark Łękuk
Ośrodek Aktywnej Rekreacji
Łękuk Mały 8
11-510 Wydminy

Tel. +48 600 931 848

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Drukuj