hotele, hotele biznesowe, spa, noclegi

Hotel Beata *** | Muszyna

O Hotelu Beata ***

Hotel Beata *** położony jest w na południu Polski, na pograniczu polsko-słowackim w dolinie rzeki Poprad. Nasz hotel znajduje się na wysokości 520 m n.p.m., w bliskim sąsiedztwie potoków i górskich szczytów w malowniczej miejscowości Muszyna Złockie, leżącej w Popradzkim Parku Krajobrazowym. Hotel w górach Beata jest idealnym miejscem dla osób, które chcą w ciszy i spokoju odpocząć od zgiełku wielkich miast i tłumu ludzi. Wypoczynek SPA w górach jest okazją, by połączyć różnego rodzaju zabiegi regenerujące z aktywnym wypoczynkiem w postaci wędrówek malowniczymi szlakami turystycznymi, jazdą na rowerach, przejażdżką konną, zwiedzaniem licznych zabytków, znajdujących się w Muszynie i okolicach oraz wieloma innymi atrakcjami.

Hotel BEATA *** dysponuje 32 komfortowymi pokojami i apartamentami hotelowymi mogącymi pomieścić do 70 osób. Oferujemy noclegi w klimatyzowanych pokojach, wyposażonych w Internet, telefon, telewizję satelitarną i sejf.

Jest to nowo wybudowany obiekt hotelowo-konferencyjny spełniający najwyższej jakości standardy, przystosowany dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Goście Hotelu w cenie noclegu ze śniadaniem mają do dyspozycji: saunę turecką i suchą, natryski wrażeń, falę termiczną, parking, a dla najmłodszych zielony ogród. Na terenie Hotelu znajduje się również gabinet masażu.

Oferta

Zapraszamy Państwa do miejsca pełnego soczystej zieleni o łagodnym, górskim klimacie, który modyfikowany obecnością lasów wpływa korzystnie na schorzenia układu oddechowego, odpornościowego wykorzystując przeciwzapalne i bakteriobójcze zdolności fitocydów, jak i na sferę psychiczną przez ujemną jonizację powietrza.

Goście naszego Hotelu wypoczywają w komfortowych warunkach mając szansę zapoznania się z wielowiekową tradycją i przepięknymi walorami krajobrazowymi. Oprócz nas zapraszają góry, las i czysta woda. Czekają na Państwa urocze miejsca, ciche zakątki, ale przede wszystkim gościnni ludzie. Po przyjeździe do Muszyny-Złockie już żadne miejsce nie wyda się Wam piękniejsze.

W Złockiem istnieje dziesięć naturalnych ujęć wody mineralnej. Tutejsze wody są przydatne w leczeniu chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy oraz przewlekłego nieżytu żołądka i jelit. Występuje tu także zjawisko ekshalacji dwutlenku węgla. Planuję się jego eksploatację z zastosowaniem do produkcji suchego lodu i ciekłego gazu. W Złockiem mieszczą się: sanatoria, ośrodki wczasowe, pensjonaty, bazy namiotowe, baseny kąpielowe w pobliskich ośrodkach, stadnina koni, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów górskich i wyciąg narciarski.

Tradycja wiąże nazwę wsi z rzekomym znalezieniem w okolicy grudek złota. W 1588 roku biskup Piotr Myszkowski zalecał niejakiemu Teplerowi, mieszczaninowi z Kieżmarku, poszukiwania i eksploatację wszelkich metali. Jeszcze w 1588 roku czynna była kuźnica żelaza i srebra. Wieś założył w 1580 roku na prawie wołoskim Iwan Makowic, na mocy przywileju biskupa krakowskiego Piotra Myszkowkiego. Osada należała do "państwa muszyńskiego". W okresie międzywojennym liczyła 162 gospodarstwa i w tym ok. 800 mieszkańców. Mieszkańcy nie mogąc utrzymać się z rolnictwa najmowali się do pracy w okolicznych uzdrowiskach. Oprócz Łemków we wsi mieszkały pojedyncze rodziny żydowskie, polskie i cygańskie. Na grzbiecie między potokami Złockie i Szczawnik wznosi się drewniana cerkiew, dziś kościół p.w. Narodzenia NMP. Zbudowana została w latach siedemdziesiątych XIX wieku na planie krzyża. Wewnątrz jest dobrze zachowane wyposażenie cerkiewne: ikonostas w stylu klasycystycznym z XIX wieku, ikona ludowa z XVIII wieku przedstawiająca Chrystusa Ubiczowanego. Na przycerkiewnym cmentarzu są liczne krzyże kamienne i żeliwne z I połowy XX wieku. Na grzbiecie między potokami zachował się stary drewniany krzyż. Według miejscowej tradycji postawili go Łemkowie na pamiątkę zasiedlenia przez nich tej ziemi.

Dane Kontaktowe

Formularz kontaktowyRezerwacja
 
 

 
  

Hotel BEATA ***
Złockie 103, 33-370 Muszyna
tel. +48 18 471 49 17
fax +48 18 471 49 18

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Drukuj