hotele, hotele biznesowe, spa, noclegi

Hotel Willa Port | Ostróda

O Hotel Willa Port

Obiekt Willa Port Conference Resort & SPA****, leżący nad brzegiem jeziora Drwęckiego w Ostródzie, to jeden z najpiękniejszych hoteli na Mazurach. Dysponujemy 113 obszernymi, klimatyzowanymi pokojami z dużymi tarasami oraz dwoma restauracjami z letnim tarasem. Willa Port to także jedno z najlepszych SPA na Mazurach. Nasi goście mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów na twarz i ciało, usług kosmetycznych, masaży, a także basenu solankowego z możliwością pływania pod prąd, wanien jacuzzi, sauny i łaźni rhassoul. W sąsiedztwie hotelu znajduje się wiele atrakcji m.in: bulwar spacerowy, wyciąg dla narciarzy wodnych, kompleks sportowy z kortami tenisowymi oraz plaża z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Atrakcje

AQUAPARK

W kompleksie znajduje się basen pływacki o wymiarach 25 na 12,5m, dwa baseny rekreacyjne, wanny jacuzzi, basen z atrakcjami dla dzieci, sauny różnego rodzaju, łaźnia parowa i wiele innych atrakcji. www.aquaparkostroda.pl

FITNESS CLUB

Kompleks Body Club znajdujący się w centrum miasta, w galerii handlowej, zaprasza do korzystania z siłowni wyposażonej w nowoczesny sprzęt treningowy marki SportsArt i Szultka. Ćwiczenia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy doradzą Państwu przy ułożeniu racjonalnego planu treningowego i dietetycznego. Skorzystacie tu Państwo także z sauny, solarium oraz usług masażystów.

 

WYCIĄG DLA NARCIARZY WODNYCH

W lipcu 2008 roku na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie został uruchomiony, liczący 800m, wyciąg dla narciarzy wodnych. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Jest to bezpieczny i wygodny sposób jazdy na nartach wodnych, dzięki temu, że płynie się po stałej trasie. Łatwiej także przyswoić sobie technikę pływania na nartach wodnych korzystając z wyciągu niż płynąc za motorówką. Nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągu cały czas czuwa instruktor i ratownik. Na nabrzeżu znajdują się przebieralnie i natryski dla narciarzy.

 

TOR KAJAKOWY

Na jeziorze Drwęckim powstał także profesjonalny tor kajakowy, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii. Posiada on platformę sędziowską i infrastrukturę pomocniczą. Odtworzono także dawną plażę, która mieszkańcom i turystom służyła jeszcze w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Zbudowano nowe pomosty, budynki socjalno-techniczne oraz nawieziono świeży piasek. Na miejscu działa także wypożyczalnia sprzętu wodnego.

 

ŻEGLUGA

W obrębie miasta znajduje się 5 jezior. Największe, Jezioro Drwęckie, jest połączone Kanałem Ostródzko- Elbląskim z Zalewem Wiślanym. Kanał stanowi fenomen sztuki hydrotechnicznej na skalę światową. Samorząd miasta posiada także własną Żeglugę Ostródzko-Elbląską z flotyllą ośmiu statków turystycznych. Jej największą atrakcja jest rejs po kanale Ostródzko-Elbląskim, gdzie można zobaczyć jedyny w świecie nadal funkcjonujący system pochylni. Poszczególne pochylnie wykorzystując napęd wodny przemieszczają statki po lądzie na specjalnych wózkach. Statki na pięciu kolejnych pochylniach na odcinku około 10 km pokonują prawie 100 metrową różnicę poziomów "płynąc" w tym czasie po lądzie. www.zegluga.com.pl

 

GOLF

W odległości 35 km od Ostródy na miłośników tego wyjątkowego sportu czeka luksusowy ośrodek golfowy w Naterkach - Mazury Golf & Country Club. Znajduje się tu 18-dołkowe pole golfowe (Par 72) zaprojektowane przez Martina Hawtree z firmy HawtreeLtd. z Wielkiej Brytanii, najstarszą firmę na świecie projektującą pola golfowe. Pole MG&CC jest polem klasy mistrzowskiej.www.mazurygolf.pl

 

PRZYRODA

W okolicy Ostródy znajduje się 8 rezerwatów przyrody, w tym najbliższe: Rezerwat Rzeki Drwęcy i Rezerwat Sosny Taborskie. Istnieją także dwa parki krajobrazowe: Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich (stok z czynnym wyciągiem narciarskim).

 

CZYNNA REKREACJA

Wokół miasta roztaczają się lasy, pola i łąki, które stanowią doskonałe miejsce do czynnej rekreacji i uprawiania sportów. Można tu uprawiać sporty wodne, jeździć konno czy spacerować. Popularne są także wycieczki rowerowe.

 

HISTORIA

Niedaleko od Ostródy znajduje się pole bitwy pod Grunwaldem, gdzie co roku odbywa się kostiumowo-batalistyczna rekonstrukcja bitwy z udziałem bractw rycerskich z całej Europy. W samym regionie można zwiedzić 12 zamków gotyckich, z czego jeden znajduje się w Ostródzie, a 3 w promieniu 60 km od miasta.

 

IMPREZY

Co roku w mieście odbywa się szereg imprez kulturalnych i rozrywkowych, np.: Ostróda Reggae Festiwal, Ostróda Summer Hot Days, Dni Morza. W Ostródzie znajduje się szereg restauracji, barów i pubów, wiele z nich położonych bezpośrednio nad Jeziorem Drwęckim. Liczne sklepy i centrum handlowe pozwolą zaopatrzyć się we wszystkie produkty nawet najbardziej wymagającym klientom.

Dane Kontaktowe

Formularz kontaktowyRezerwacja
 
 

 
  

Willa Port Ostróda - Hotel na Mazurach

ul. Mickiewicza 17
Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie

tel. +48 89 642 46 00, + 48 517 612 948, + 48 517 613 122
fax. +48 89 642 47 84
recepcja@willaportresort.pl

www.willaport.pl

Drukuj