Słabe świecenie lamp samochodowych. Jak je kontrolować? Najczęstsze przyczyny awarii? Kiedy wymienić?

Słabe świecenie lamp samochodowych. Jak je kontrolować? Najczęstsze przyczyny awarii? Kiedy wymienić?

Jeśli użytkujesz swój samochód już kilka lat, zwróć uwagę na działanie reflektorów i lamp w aucie. Z biegiem czasu tracą one swoje właściwości. Istnieje kilka powodów, przez które lampy samochodowe słabo świecą. Dowiedz się, jak szybko skontrolować oświetlenie,  poznaj najczęstsze przyczyny jego awarii, a także dowiedz się, kiedy należy wymienić lampę lub reflektor.

Przyczyny słabego świecenia lamp samochodowych. Jakie czynniki negatywnie wpływają na jakość oświetlenia w samochodzie?

Przyczyny słabego świecenia lamp samochodowych. Jakie czynniki negatywnie wpływają na jakość oświetlenia w samochodzie?
Przyczyny słabego świecenia lamp samochodowych. Jakie czynniki negatywnie wpływają na jakość oświetlenia w samochodzie?

Na jakość oświetlenia samochodowego negatywnie wpływają liczne czynniki zewnętrzne -m.in. kurz, para, wilgoć i temperatura. Prawidłowość działania lamp i reflektorów jest sprawdzana raz w roku, podczas badania okresowego pojazdu, mimo to zaleca się, aby samodzielnie robić to regularnie. Pierwszym i podstawowym błędem popełnianym przez kierowców jest zapominanie o systematycznej pielęgnacji lamp i reflektorów. To one, w pierwszym rzędzie, pochłaniają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia w czasie jazdy. Szczególnie jeśli są umieszczone na przedzie samochodu.

Jak dbać o przednie i tylne lampy? Szybki sposób na czyszczenie reflektorów samochodowych.

Jak dbać o przednie i tylne lampy? Szybki sposób na czyszczenie reflektorów samochodowych.
Jak dbać o przednie i tylne lampy? Szybki sposób na czyszczenie reflektorów samochodowych.

Kluczowe jest, aby konsekwentnie dbać o oświetlenie samochodowe. Jak więc dbać o przednie i tylne lampy? Najprostszym rozwiązaniem jest czyszczenie reflektorów samochodowych, poprzez regularne usuwanie brudu za pomocą szmatki. Najlepiej zwilżyć ją wodą zawierającą dedykowany płyn do czyszczenia. Dzięki temu unikniemy zarysowań, a oświetlenie będzie spełniało swoją funkcję. Na czystość lamp warto zwrócić szczególną uwagę w okresie wiosennym oraz letnim. To w tym właśnie czasie mamy do czynienia z owadami, które rozbijają się o auto. Bardzo szybko zasychają i trudno je usunąć z powierzchni czterokołowca. Są prawdziwą zmorą kierowców. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne preparaty do usuwania tego typu zanieczyszczeń.

Matowienie lamp samochodowych. Jak je polerować?

Matowienie lamp samochodowych.

Po pewnym czasie,  następuje charakterystyczne zjawisko matowienia lamp samochodowych. Dzieje się tak z przyczyn naturalnych. Aby rozwiązać ten problem należy wykonać zabieg polerowania lamp. W tym celu na drobnoziarnisty papier nakłada się pastę do polerowania i przystępuje do wykonywania zabiegu. Jest to czynność, którą możemy wykonać samodzielnie lub zlecić ją pracownikowi w warsztacie samochodowym.

Samodzielna wymiana żarówki samochodowej. Jak wybrać żarówki do auta? Jakie są najlepsze?

W momencie, gdy żarówka reflektora zużyje się, jedynym wyjściem jest kupno i instalacja nowej. Przy tej z pozoru trywialnej czynności, jaką jest wymiana żarówki samochodowej warto zwrócić baczną uwagę na jakość produktu. Niewiele osób tak naprawdę wie jak wybrać dobrej jakości żarówkę do auta. Modele tanie żarówek mogą nie posiadać odpowiedniej homologacji, która jest wymagana, aby sprzęt był dopuszczony do użytku. Na stronie GoRabbit.pl dostępny jest szeroki wybór najlepszych żarówek samochodowych od topowych producentów takich jak: Phillips, Osram, Virage czy Elta. Zapewnią one bezpieczną i komfortową jazdę. Niezwykle istotną rzeczą jest, by wymieniać je parami. Nawet jeśli dokupilibyśmy żarówkę o tej samej mocy i od tego samego producenta, to nie mamy gwarancji, iż starszy egzemplarz świeci w dalszym ciągu podręcznikowo. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że ząb czasu naruszył jego parametry pierwotne.

Uszkodzenie lampy samochodowej – rysy i pęknięcia. Naprawiać czy wymieniać?

Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku mechanicznego uszkodzenia reflektora lub lampy samochodowej – powstania rysy lub pęknięcia. W tej sytuacji, należy bezzwłocznie dokonać wymiany tej części oświetlenia na nową.

Lampy, reflektory i żarówki samochodowe. Gdzie kupić online? Jak dopasować do modelu auta?

Lampy, reflektory i żarówki samochodowe. Gdzie kupić online? Jak dopasować do modelu auta?
Lampy, reflektory i żarówki samochodowe. Gdzie kupić online? Jak dopasować do modelu auta?

Przeważnie warsztaty samochodowe nie gwarantują sprzedaży tych podzespołów w najniższej cenie. Sklepy stacjonarne żyją z marży na produktach. Dlatego dobrym sposobem na zaoszczędzenie własnych środków są zakupy przez Internet. Jak jednak kupować lampy, reflektory i żarówki samochodowe online, aby mieć pewność, że są dobrze dopasowane do modelu auta? Najszybciej zrobisz to z wyszukiwarką w sklepie motoryzacyjnym GoRabbit, który swoim Klientom bardzo atrakcyjne ceny. Na stronie internetowej GoRabbit.pl znajduje  niezwykle wygodna wyszukiwarka umożliwiająca dopasowywanie produktów do konkretnego modelu samochodu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla Klientów, a przede wszystkim pomaga zaoszczędzić im sporo czasu, którego potrzebowaliby na przeszukanie dziesiątek stron w celu znalezienia pożądanych artykułów. Każdy, kto chce skorzystać z pomocy konsultanta sklepu GoRabbit.pl, może wykorzystać w tym celu zarówno kontakt telefoniczny, jak i mailowy. Wszystkim zainteresowanym wsparciem ze strony pracowników sklepu zapewniana jest fachowa porada i rzeczowe podejście do problemu.

7 komentarzy

  1. Kiedyś wymieniłem u żony tarcze i klocki z przodu na Boscha (to i to). Piszczały tak, że nówki poszły do kosza! Jak kupowałem nowe (TRW) w sklepie powiedzieli mi : „części Boscha wrzuć do kosza”. Od tego czasu tego się trzymam.
    Polecam TRW oraz Textar. U siebie na przodzie mam tarcze Rotinger i klocki Textar. Jak w opisie tarcz: bardzo mało pylą!

  2. Dostanie się do niektórych żarówek w przednich lampach aut jest nie lada wyzwaniem – nawet dla mechaników. Ustawienie świateł ma również ogromne znaczenie. Oślepianie motocyklistów i innych kierowców jest niebezpieczne i stwarza zagrożenie na drodze. Kiedy taki kierowca jest zdenerwowany robi różne dziwne ruchy. Warto zadbać o oświetlenie w naszych autach:)

  3. Takie czasy nastały, że mamy możliwość wielu opcji, produktów itp. A stosowane przy tym możliwości wyszukiwania dają nam duże pole do popisu. Czy chcesz wyposażyć swój dom, czy tez wyjechać w podróż – wszystkich wyborów możesz dokonać zdalnie. To taki luksus, który ma każdy z nas…

  4. Chwila relaksu, która potrzebna jest każdemu z nas może być uskuteczniona w rożnej formie. Jednym z cudownych możliwości, które możemy sobie zafundować każdego dnia jest kąpiel. Jeśli przy tym wnętrze łazienki jest piękne, ciepłe, a wanna wygodna – możemy na chwilę zatrzymać nasze myśli, odpocząć. Polecam!

  5. W dzisiejszych czasach występuje tzw. przymus społeczny doskonałości kobiety. Kobiety muszą być czynne zawodowo, ale najlepiej aby to było wysokie stanowisko – najlepiej dyrektor, albo prezez. Muszą i chcą mieć dzieci i być doskonałymi matkami. Muszą ogarnąć dom i jego organizację. Muszą pięknie wyglądać. Itd. itd. W dzisiejszych czasach kobiety muszą być doskonałe… Trudne to i zarazem smutne. Warto żyć w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami!

  6. Jest to ważny temat, który jest coraz częściej poruszany przez wielu majsterkowicza. Każdy z nas przynajmniej raz stanął przed wyborem głowicy do baterii. Głowica jest to zarówno element baterii łazienkowej, jak i baterii kuchennej. Przy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *