Rowerem na północ Krakowa 2019

Rowerem na północ Krakowa

Porady

Zmęczeni zwiedzaniem centrum dużych miast w Polsce, chcemy czasem wypocząć na łonie natury. Kraków daje bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o aktywny (lub mniej aktywny) wypoczynek.
Na północ od stolicy Małopolski rozciąga się przepiękny Ojcowski Park Narodowy (OPN). Jest na tyle blisko, że każdy, nawet początkujący rowerzysta zdoła tam dojechać i wrócić do miasta. Dla tych bardziej zmęczonych lub tych, którzy chcieliby zobaczyć coś więcej mieszkańcy okolicznych wsi proponują tanie i dobrej jakości miejsca noclegowe, a także dobrą kuchnię. Droga do Ojcowskiego Parku Narodowego wiedzie częściowo wzdłuż rzeki Prądnik. Z prawej i lewej strony można podziwiać piękne wapienne skały i ostańce skalne.
W samym Ojcowie turysta może odpocząć przy Źródełku Miłości. Jest tutaj również zamek oraz słynna grota Łokietka, w której ukrywał się po ucieczce z Krakowa przed władcą czeskim Wacławem II. Inną jaskinią jest jaskinia nietoperzowa, w której, jak sama nazwa wskazuje, mieszka wiele gatunków tych latających ssaków. Warta odwiedzenia jest także Chatka Pustelnika. Nie należy pominąć słynnego kościoła na wodzie. Zbudowano go w tym miejscu na przekór zasadzie, która w czasach zaboru austriackiego zakazywała budowy kościołów na lądzie.
Ci, którzy mają więcej czasu, powinni odwiedzić jeszcze Grodzisko i oczywiście Pieskową Skałę z zamkiem na czele.

5 comments

  • Ja tak też czynię – z rodziną zatrzymujemy się w najbardziej przyjaznym miejscu dla nas (hotelu) i na rowerach przemierzamy najpiękniejsze trasy. Niedawno byliśmy właśnie w Ojcowskim Parku Narodowym. Polecam – było cudnie!!!

  • W trakcie takich rowerowych wycieczek rodzą się w mojej głowie najlepsze pomysły. Ostatnio po takiej podróży rowerowej rozpoczęłam lifting łazienki. Wyostrzają się zmysły, umysł otwiera się na nowe pomysły i tak wychodzi…

  • Stres, który towarzyszy nam każdego dnia warto rozładować. Kiedy jadę rowerem, słyszę śpiew ptaków, czuje zapachy – takie prozaiczne, a jednak dodaje energii, uskrzydla. Polecam każdemu wycieczki po naszej pięknej Polsce!

  • Wybór miejsca pobytu nad morzem wiąże się także z kwestią wyżywienia. W większości ofert budżetowych noclegów posiłki nie są możliwe do wykupienia. Natomiast obiekty hotelowe posiadają przeważnie własne restauracje, gdzie można zamówić nawet całodzienne wyżywienie.

Dodaj komentarz