W jakich sytuacjach można założyć kurtkę jeansową, a kiedy tego unikać?

W jakich sytuacjach można założyć kurtkę jeansową, a kiedy tego unikać?

Późną wiosną oraz na samym początku lata bardzo często kurtka damska z podszewką to opcja nieodpowiednia z uwagi na zbyt wysoką temperaturę. Ciekawą alternatywą dla wszelkiego rodzaju wiosennych bomberek, wiatrówek czy wiosennych trenczy jest kurtka jeansowa. Kiedy można ją założyć, a w jakich sytuacjach stylizacja z jej udziałem jest zdecydowanie nie na miejscu? Dzisiaj bierzemy na tapetę kurtki damskie z jeansu od Texas Club.

Kurtki wiosenne damskie – dlaczego czasami się przydaje?

Kurtka jeansowa to dla wielu osób typowy „must have” w szafie każdej kobiety. Nie na każdą okazję takie okrycie będzie odpowiednie, ale trudno nie zgodzić się z tym, iż ma ono bardzo wiele zalet. Przede wszystkim kurtka z jeansu:

 • stanowi prawdziwy modowy klasyk;
 • nigdy nie wychodzi z mody;
 • odmładza – w jeansie niezależnie od wieku wygląda się po prostu młodo;
 • może być noszona na wiele różnych sposobów;
 • jest praktyczna, ponieważ często posiada kieszonki;
 • chroni przed wiatrem;
 • występuję w wielu modelach i kolorach, więc tworzenie stylizacji w oparciu o nią wcale nie jest trudne!

Kurtka jeansowa: dlaczego nie na każdą okazję?

Długa lista zalet sprawia, że w Twojej głowie może pojawić się bardzo istotne pytania: „Dlaczego właściwie nie jest wskazane to, aby nosić kurtkę jeansową na każdą okazję?” lub „Dlaczego w niektórych  okolicznościach powstrzymanie się od założenia tak praktycznego i modnego okrycia może okazać się wskazane?”. Odpowiedź jest naprawdę bardzo prosta: jest tak, ponieważ stylistyka tej kurtki ma charakter mocno casualowy. Taki styl jest zazwyczaj wygodny i dobrze prezentuje się w mieście, ale w przypadku np. bardziej uroczystych wyjść będzie zupełnie nie na miejscu.

Szafa w praktyce: kiedy unikać noszenia kurtek jeansowych?

Kurta Jeansowa
Kurta Jeansowa

Nikt jeszcze nie stworzył odrębnego katalogu zdarzeń i okoliczności, w których noszenie kurtek jeansowych damskich byłoby całkowicie zakazane. Praktyka pokazuje jednak, że stosowny ubiór popłaca. Kiedy zamiast kurtki z jeansu warto postawić na inne okrycie? m.in. w takich sytuacjach jak:

 • Wyjście do pracy przy dress codzie – Jeansowa kurtka niestety nie zawsze może być noszona do pracy. Przy ścisłym dress codzie takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę. Jeżeli jednak pracujesz w biurze, gdzie reguły dotyczące ubierania się zupełnie nie obowiązują, możesz postawić na tego rodzaju okrycie wierzchnie.
 • Spotkanie biznesowe – Idąc na spotkanie z kontrahentem albo przyszłym dostawcą warto zadbać o profesjonalny wygląd. Jeansowa kurtka kojarzy się dość młodzieżowo i casualowo, dlatego nie będzie najlepszą opcją. Dużo lepiej może prezentować się żakiet.
 • Wyjście do eleganckiej restauracji, muzeum, teatru lub opery – Czasami bywa tak, że sama specyfika miejsca wyznacza dress code. Tak będzie w przypadku właśnie takich eleganckich miejsc.
 • Wesele – Goście weselni w Polsce zakładają zazwyczaj bardzo eleganckie stroje. W związku z tym nawet w przypadku sukienki boho kurtka jeansowa może sprawić, że będziesz czuła się niekomfortowo wobec szykownie ubranych gości.

Kurtki wiosenne damskie – postaw na jeans

Niech powyższa lista Cię nie zwiedzie. Jeansowe kurtki damskie to rodzaj ubrania, które mimo kilku ograniczeń nadal można nosić na wiele różnych okazji. Kiedy tego typu okrycie sprawdzi się najlepiej? Oto lista niektórych okoliczności:

 • Wycieczka – nieważne czy rowerowa, czy piesza. Podczas podróży ważna jest wygoda, a kurtka jeansowa ją zapewnia
 • Wyjście z przyjaciółmi – Lubisz wyjścia na kawę lub do kina? Kurtka z denimu świetnie posłuży Ci jako modne i jednocześnie bardzo funkcjonalne okrycie.
 • Randka – Kurtki jeansowe można nosić do spódnic oraz letnich sukienek, a takie stylizacje z powodzeniem możesz założyć na spotkanie z ukochanym.
 • Wykłady na uczelni – Casualowy styl bardzo dobrze wpisuje się w studenckie życie, dlatego wyjście na uczelnie w takiej stylizacji to dobry pomysł
 • Zakupy – Nie ważne czy wychodzisz tylko do sklepu po bułki, czy też wybierasz się do galerii handlowej: ponadczasowe odzienie z jeansu sprawdzi się w mieście znakomicie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code